معرفی انواع بشقاب های میناکاری

میناکاری از هنر های شناخته شده و با اصالت ایران به شمار می رود که با محصولات بی نظیر خود توانسته است، چشم جهانیان را به خود جلب نماید.میناکاری در اصفهان بیش از هر جای دیگری پیشرفت چشم گیری داشته است، چرا که از زمان سلجوقیان که این هنر در اصفهان شکوفا شد تا به امروز نه تنها فراموش نشد، بلکه هنرمندان خلاق اصفهانی توانسته اند محصولات متنوعی تولید و به بازار عرضه نمایند.


بشقاب میناکاری

از میان انواع ظروف میناکاری اصفهان که در کارگاه های کوچک و بزرگ شهر اصفهان به خصوص در میدان نقش جهان این شهر ساخته می شوند، بشقاب های میناکاری با استقبال بیشتری از طرف مردم و گردشگران رو به رو می شوند. این بشقاب ها با ابعاد و طرح و نقش های متنوع هم می توانند به عنوان یک هدیه ی فاخر و ارزشمند برای هر نوع سلیقه ای شناخته شود و هم در دکوراسیون منزل نقش یک عنصر تزیینی را ایفا کند.


خرید بشقاب مینا

خرید محصول

قیمت: 75000 تومان


همان گونه که گفته شد، طرح ها و نقش هایی که بر روی بشقاب های میناکاری حک می شوند، هر کدام به نوع خود منحصر به فرد و زیبا هستند.به عنوان مثال طرحی که استاد مداح الحسینی در یکی از بشقاب ها به کار برده است، طرح اسلیمی می باشد که طرح ویژه ای از یک درخت است و متشکل از منحنی های دورانی زیبایی که با انشعاب های مناسبی تکمیل می گردند و در حقیقت همین نظم نقوش اسلیمی است که آدمی را متحیر می سازد.


قیمت بشقاب میناکاری

خرید محصول

قیمت: 69000 تومان


از دیگر طرح هایی که در بشقاب زیبای همین استاد ارجمند مزین گشته است، طرح ختایی می باشد.طرح های ختایی شامل طرح های گیاهی و گل و بوته هستند و به طور معمول نقش هایی از گل، غنچه و برگ را در بر می گیرد. گاهی نیز ممکن است طرح های اسلیمی و ختایی با هم ترکیب شوند و طرح های منصر به فردی را که به نوع خود خارق العاده هستند، به وجود آورند و بر روی بشقاب های میناکاری اصفهان حک شوند.


بشقاب میناکاری شده

خرید محصول

قیمت: 69000 تومان