انواع ظروف میناکاری تهران

میراث فرهنگی ما سالهاست که زبانزد کشورهای دنیاست. با خرید ظروف میناکاری میتوانیم زیبایی هنر و میراث فرهنگی کشورمان را گسترش دهیم٬ استفاده از طرح و نقش های سنتی بر روی ظروف میناکاری راهکاری مناسب برای گسترش و شناساندن هنر ایرانی است. میناکاری از هنرهای اصیل ایران است که محبوبیت زیادی در بین مردم ایران و حتی جهان دارد٬ شهر اصفهان کانون میناکاری است و این هنر از زمان سلجوقیان در اصفهان شکوفا شد٬ هم اکنون نیز هنرمندان خوش ذوق و باسلیقه اصفهانی محصولات متنوعی رابا عشق و علاقه تولید می کنند و در اختیار مردم قرار می دهند. این ظروف تکه ای از فرهنگ ایرانی است.


خرید میناکاری در تهران

ظروف میناکاری تهران بسته به روش تولید به ۵ دسته شامل: مینای خانه بندی٬ مینای نقاشی٬ مینای مرصع٬ مینای شکری و مینای برجسته تقسیم میشوند. تفاوت این ۵ نوع میناکاری در مراحل ساخت و تولید زیرساخت٬ نقاشی و لعاب کاری است.

ظروف میناکاری بر اساس طرح ها و نقش های به کار رفته در آن به ۴ دسته ی اسلیمی٬ ختایی٬ گل و مرغ و یا ترکیبی از این طرح ها تقسیم میشوند.


فروشگاه میناکاری تهران

نقوش اسلیمی٬ نقوش درختی شکل است با همه پیچ و خم و شاخ و برگ. نقوش ختایی٬ نموداری است از شاخه درخت یا بوته گل و برگ و غنچه که باید گل ها و غنچه ها و برگهارا در برگیرد ومیان آنها وحدتی ایجاد کند. گاهی نیز طرح های اسلیمی و ختایی با هم ترکیب میشوند و طرح های زیبا و چشم نوازی را بوجود می آورند.بشقاب میناکاری ۲۵ سانتی متر طرح اسلیمی- مداح الحسینی:

این بشقاب اثر استاد مداح الحسینی است٬ که دارای طرح اسلیمی است٬ طرحها و نقشهای این بشقاب زیبا آدمی را متحیر میسازد. جنس ظرف مسی است و دارای قطر ۲۵ سانتی متر و ارتفاع ۴ سانتی متر میباشد. قیمت این بشقاب69000  تومان است. برای آگاهی از قیمت انواع بشقاب میناکاری تهران به سایت تک سبد مراجعه کنید.


میناکاری در تهران

قیمت:69000 تومان

اطلاعات بیشتر و خرید


کاسه و بشقاب میناکاری ۳۰ سانتی طرح اسلیمی- ختایی:

این محصول دارای طرح اسلیمی-ختایی است٬ قطر بشقاب ۳۱ سانتی متر و از جنس مس اعلا است٬ این کاسه و بشقاب اثر دست هنرمند بزرگ استاد امیری است.


میناکاری تهران

با خرید ظروف میناکاری از فروشگاه اینترنتی تک سبد به هنر و هنرمند ایرانی احترام بگذارید.